podwieszany fotel

W każdym domu jest miejsce, w którym można spokojnie odpocząć. Niekoniecznie jednak musi być ono wypełnione tradycyjnymi meblami. Można postawić na coś nowego i niezwykle wygodnego.

Wiszący fotel skandynawski

Jest to mebel dość prosty, ale jednocześnie niezwykle ładny i efektowny. Można śmiało nazwać go połączeniem hamaka, huśtawki i klasycznego mebla wypoczynkowego. Jest to fotel z funkcją bujania, które jest możliwe dzięki temu, że wiesza się go przy suficie lub na specjalnym stojaku (najczęściej przy pomocy łańcucha, albo bardzo grubej liny). To właśnie odpowiedni montaż staje się podstawą jego użyteczności, oraz trwałości. Fotel wiszący w stylu skandynawskim jest wykonany z rattanu lub wikliny – dzięki farbom można go nabyć w preferowanym kolorze.

Aranżacja

Pierwotną funkcją wiszącego fotela była jego instalacja na zewnątrz – w ogrodach i na tarasach. Obecnie jednak, coraz częściej stają się elementem wyposażenia pokojów nastolatków, lub nowocześnie urządzonych salonów. Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań technicznych, a wiążącej się z nimi wygody nie da się porównać z niczym innym.