Styl skandynawski oznacza prostotę, dużo światła, przestrzeń i minimalizm. Nawet, jeżeli całe wnętrze jest urządzone nieco inaczej, dodatki w północnym duchu mogą się bardzo dobrze sprawdzić. Skandynawskie dywany, tapety, zegary czy lampy dodadzą ciekawego charakteru wielu pokojom.

 

Dywany

Większość ludzi, myśląc o wnętrzach urządzonych zgodnie z trendami z Północy, wyobraża sobie raczej proste meble czy lniane zasłony. Nieco zapomniane dywany skandynawskie są jednak zdecydowanie godne uwagi. Większość z nich opiera się na prostych, geometrycznych wzorach i wykorzystuje flagowe dla stylu szarości, błękity czy beże. Jeśli chodzi o wzory, mogą się pojawić zygzaki, trójkąty czy paski.

 

Lampy

Lampy, podobnie jak meble, będą proste i geometryczne. Mogą być wykonane z matowych plastików, albo błyszczącego metalu. Niezwykłą popularnością cieszą się również efektowne, metalowe „obrysy”, czy też szkielety żyrandoli. Modne jest też wykorzystanie kilku małych, wiszących lamp zamiast jednej, centralnej.

 

Ozdoby

Mimo, iż styl ten charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością, jest tutaj również miejsce na ozdoby. Oprócz dywanów skandynawskich, popularne są też różne ozdoby wykonane z drewna – na przykład zegary czy podkładki pod kubki. Mogą pojawić się też kolory – zielenie, czerwienie czy granaty.